Serbia pokonała po raz drugi Czarnogórę

katatonia82 / shutterstock.com
Serbia wygrała przed własną publicznością z Czarnogórą 2:1 (2:0) w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniu grupy 4 Dywizji C rozgrywek Ligi Narodów.
Na obiekcie im. Rajko Mitica w Belgradzie gospodarze objęli prowadzenie kwadrans przed przerwą, kiedy to Adem Ljajic wykorzystał sytuację sam na sam po świetnym podaniu od Dusana Tadica. Zaledwie dwie minuty później podwyższył strzałem z kilku metrów Aleksandar Mitrovic, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Aleksandar Kolarov.
Siedem minut przed przerwą rzut karny zmarnował Mitrovic i to zemściło się dwadzieścia minut przed końcem, kiedy to skutecznym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Stefan Mugosa, któremu asystował Nebojsa Kosovic.
Podopieczni Mladena Krstajica po trzecim zwycięstwie w tych rozgrywkach umocnili się na czele tabeli tej grupy i powiększyli do czterech punktów przewagę nad drugą w klasyfikacji Czarnogórą, która doznała drugiej porażki z lokalnym rywalem z Bałkanów.
Serbów może wyprzedzić już tylko Rumunia, która wieczorem zagra z Litwą. Północni sąsiedzi Polski doznali dotychczas czterech porażek i na zakończenie zmagań będą również przeciwnikami podopiecznych Krstajica.