Serbia pokonała Portugalię i awansowała na mundial! Gol w 90. minucie [WIDEO]

Serbia sprawiła ogromną niespodziankę, wygrywając 2:1 z Portugalią. Dzięki temu wywalczyła bezpośredni awans na mistrzostwa świata.
Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny miały na koncie tyle samo punktów. Portugalczycy byli liderem grupy, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.
Gospodarze znakomicie rozpoczęli to spotkanie. Już w 2. minucie Renato Sanches trafił do siatki. Serbowie protestowali, sugerując że cała akcja zaczęła się od faulu Bernardo Silvy. Arbiter uznał, że zawodnik Manchesteru City czysto przejął piłkę. Gol został uznany.
W 12. minucie Dusan Vlahović mógł doprowadzić do remisu. Snajper Fiorentiny odnalazł miejsce w polu karnym, oddał strzał, jednak piłka odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki.
Następnie znów zaatakowali Portugalczycy. W krótkim odstępie czasu Cristiano Ronaldo oddał dwa mocne strzały. Z pierwszą próbą "CR7" poradził sobie Predrag Rajković. Później gwiazdor reprezentacji Portugalii posłał piłkę nad poprzeczką po uderzeniu z rzutu wolnego.
W 33. minucie Dusan Tadić strzelił gola. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się Rui Patricio, który odbił piłkę w taki sposób, że ta przekroczyła linię bramkową. Kluczowy okazał się rykoszet, który zmylił golkipera.
Pod koniec pierwszej połowy Vlahović minął Patricio i wpakował piłkę do bramki. Napastnik znajdował się na gigantycznym spalonym, co nie umknęło uwadze arbitrów. Do przerwy było 1:1.
Selekcjoner reprezentacji Serbii postawił wszystko na jedną kartę. W przerwie Nemanję Gudelja zastąpił Aleksandar Mitrović, który miał wzmocnić ofensywę bałkańskiej ekipy.
W 65. minucie na zmiany zdecydował się także Fernando Santos. Portugalczyk posłał w bój Joao Moutinho i Bruno Fernandesa, którego nieobecność w pierwszym składzie można było uznać za pewnego rodzaju niespodziankę.
Na kwadrans przed końcem Vlahović po raz kolejny odnalazł się w polu karnym. 21-latek oddał mocny strzał, ale na drodze piłki do bramki stanął jeden z obrońców Portugalii.
W 90. minucie Aleksandar Mitrović wprawił Serbię w euforię. Portugalczycy kompletnie zapomnieli o kryciu napastnika, który z zimną krwią wykorzystał centrę.
Serbia wygrała i ma już pewne miejsce na mundialu w Katarze. Portugalia zagra w barażach.
W drugim meczu tej grupy Irlandia wygrała z Luksemburgiem 3:0 po trafieniach Shane'a Duffy'ego, Chiedozie Ogbene i Calluma Robinsona. Na uwagę zasługuje niesamowita parada Gavina Bazunu, który uratował swoją drużynę przed utratą gola.
Adam Kłos14 Nov 2021 · 22:38