Serie A: Bologna FC wygrała w Weronie, grali Polacy

facebook.com/ACChievoVerona1929
Bologna FC pokonała na wyjeździe Chievo Verona 3:2 (1:1) w meczu 18. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Marco Antonio Bentegodi gospodarze pierwszą bramkę zdobyli już w 4. minucie. Wówczas Mattia Destro wykorzystał dośrodkowanie Simone Verdiego i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
W 32. minucie do wyrównania doprowadził Roberto Inglese, który po zagraniu Valtera Birsay z rzutu rożnego również strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.
Bramkę na 2:1 dla przyjezdnych zdobył w 50. minucie Simone Verdi, który z bliskiej odległości dobił piłkę odbita przez Sorrentino. Goście ponownie zdołali odrobić straty i gola na 2:2 strzelił w 85. minucie Fabrizio Cacciatore.
Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 90. minucie szalę zwycięstwa na korzyść ekipy z Bolonii przechylił Mattia Destro.
Całe spotkanie w barwach ekipy Chievo rozegrał Paweł Jaroszyński, a Mariusz Stępiński pojawił się na placu gry w 84. minucie, zmieniając Perparima Hetemaja.
Podopieczni Rolando Marana zajmują obecnie 13. miejsce w ligowej tabeli, z kolei zespół Roberto Donadoniego plasuje się na 9. pozycji.