Sevilla pokonała Betis w derbach stolicy Andaluzji

Simona Bottone / shutterstock.com
Betis Sewilla uległ u siebie Sevilla FC 1:2 (1:1) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 13. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Benito Villamarin prowadzenie przyjezdnym w derbach stolicy Andaluzji zapewnił po niespełna kwadransie gry mocnym uderzeniem w środek bramki Argentyńczyk Lucas Ocampos.
Wyrównał z bliska w ostatniej minucie pierwszej połowy Loren Moron. Dziesięć minut po zmianie stron skutecznie przymierzył pod poprzeczkę Luuk de Jong i gol Holendra okazał się decydujący.
"Verdiblancos" doznali w ten sposób szóstej porażki w sezonie i są tuż nad strefą spadkową klasyfikacji. Lokalni rywale natomiast po siódmym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach przesunęli się na czwartą lokatę w klasyfikacji.