Sevilla, Villarreal i Real Sociedad meldują się w kolejnej rundzie

Ivica Drusany/Shutterstock
Sevilla FC pokonała przed własną publicznością CF Villanovense 1:0 (0:0) w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się bezbramkowym remisem.
Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan losy rywalizacji rozstrzygnął cztery minuty po przerwie Andre Silva. Portugalczyk zmarnował co prawda rzut karny, ale jego dobitka okazała się skuteczna i na miarę awansu.
Oprócz zespołu z Andaluzji w kolejnej rundzie zagrają także Villarreal CF oraz Real Sociedad San Sebastian. "Submarinos" rozgromili u siebie w rewanżu UD Almeria 8:0, a cztery gole zdobył Kameruńczyk Karl Toko Ekambi. Zespół z Kraju Basków pokonał natomiast przed własną publicznością Celtę Vigo 2:0.
Wcześniej do 1/8 finału awansowały również Valencia CF, Getafe CF, CD Leganes, Espanyol Barcelona, Atletico Madryt i Girona FC.