Sevilla zagra w finale Ligi Europy! Nieskuteczny Manchester United został skarcony [WIDEO]

Sevilla wygrała z Manchesterem United w półfinale Ligi Europy. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (1:1). Tym samym ekipa z Andaluzji zameldowała się w finale rozgrywek.
Spotkanie na RheinEnergieStadion w Kolonii rozpoczęło się po myśli drużyny prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera. W 8. minucie spotkania w polu karnym sfaulowany został Rashford i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bruno Fernandes. Portugalczyk nie pomylił się - uderzył mocno pod poprzeczkę.
Szybko stracona bramka nie podłamała Sevilli. Podopieczni Julena Lopeteguiego ruszyli do odrabiania strat i po nieco ponad kwadransie dopięli swego. Suso otrzymał znakomite podanie Reguilona i z zimną krwią skierował piłkę do bramki. W tej sytuacji nie popisała się defensywa United.
Obie ekipy nie zwalniały tempa i już po chwili bliski szczęścia był Martial. Jego uderzenie przeleciało tuż nad poprzeczką. Do przerwy było 1:1.
Początek drugiej połowy to prawdziwy szturm "Czerwonych Diabłów" na bramkę Bono. Drużyna z Andaluzji znalazła się w poważnych tarapatach, ale piłkarze United nie wykorzystali kolejnych dogodnych okazji. Najpierw przed szansą stanął Greenwood, ale znakomitą interwencją popisał się Bono. Chwilę później golkiper obronił strzał Anthony'ego Martiala z bliskiej odległości.
Sevilla po chwili kryzysu wróciła do gry. Manchester wciąż przeważał, ale już nie tworzył sobie tak klarownych okazji. Na boisku pojawił się m.in. Luuk de Jong. Jak się okazało, ten ruch Lopeteguiego był strzałem w dziesiątkę. Napastnik w 78. minucie został pozostawiony w polu karnym bez jakiejkolwiek opieki i z bliska pokonał Davida de Geę. Asystę przy tym trafieniu zanotował Jesus Navas.
"Czerwone Diabły" ruszyły do przodu, by wyrównać stan meczu i doprowadzić do dogrywki. Sevilla dzielnie się jednak broniła i nie dała sobie wbić gola.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 i to ekipa z Andaluzji zagra w finale Ligi Europy. W nim spotka się ze zwycięzcą pojedynku Inter Mediolan - Szachtar Donieck.
Daniel Makarewicz16 Aug 2020 · 22:55