Show Kyliana Mbappe i Leo Messiego w hicie Ligue 1! Kapitalny mecz gwiazd PSG i wysoka wygrana [WIDEO]

W hicie 25. kolejki francuskiej Ligue 1 PSG wygrało na wyjeździe z Olympique'em Marsylia 3:0. Kapitalne spotkanie rozegrali Kylian Mbappe oraz Leo Messi. To ich akcje przyniosły wszystkie trzy gole.
W ostatnim czasie atmosfera wokół paryskiej drużyny nie było najlepsza. Marsylczycy niespełna trzy tygodnie temu pokonali zresztą stołeczny zespół w Pucharze Francji. Dziś mieli nadzieję na ligową powtórkę.
To PSG od początku dominowało jednak na Velodrome, choć szansy na szybkie otwarcie wyniku nie wykorzystał Fabian Ruiz. Problemem paryżan była też poważna kontuzja Presnela Kimpembe. Obrońca opuścił boisko na noszach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Z biegiem czasu goście zyskiwali coraz większą przewagę. W 25. minucie przyniosło to efekt w postaci gola. Leo Messi posłał znakomite podanie do Kyliana Mbappe, a Francuz nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Po chwili wicemistrz świata zrewanżował się klubowemu koledze. Tym razem to 24-latek zagrywał piłkę wzdłuż bramki, a Messi wykończył całą akcję. Argentyńczyk do przerwy mógł mieć nawet dublet, ale w kolejnej świetnej sytuacji huknął nad poprzeczką.
Na kolejnego gola trzeba był poczekać do drugiej połowy. Po raz kolejny był on efektem akcji Messiego oraz Mbappe. Mistrz świata zaliczył drugą asystę przy trafieniu młodszego kolegi z drużyny.
Olympique Marsylia miał sporą szansę na zdobycie bramki kontaktowej w 65. minucie. Fenomenalną interwencją popisał się wówczas Gianluigi Donnarumma. Włoski golkiper instynktownie zatrzymał Alexisa Sancheza.
Końcówka spotkania była już stosunkowo spokojna. Paryżanie kontrolowali przebieg meczu i utrzymali wynik 3:0 do samego końca. Dzięki temu stołeczny zespół powiększył swoją przewagę nad Marsylią w lugowej tabeli do ośmiu punktów.
Maciej Pietrasik26 Feb 2023 · 22:36