Siatkówka. ONICO Warszawa bez Bartosza Kurka rozbiło Jastrzębski Węgiel

ONICO Warszawa bez Bartosza Kurka rozbiło Jastrzębski Węgiel
Nula (Anna Kłeczek), wikipedia
ONICO Warszawa pewnie wygrało 3:0 (19:25, 23:25, 21:25) z Jastrzębskim Węglem w drugi półfinałowym spotkaniu.
ONICO przystępowało do spotkania bez kontuzjowanego Bartosza Kurka oraz Bartosza Kwolka. Mimo to bez większych problemów ograli Jastrzębski Węgiel.
W pierwszym secie gospodarze popełniali dużo błędów własnych, a goście grali bardzo odważnie. Skuteczny blok i ataki głównie środkiem pozwoliły im wyjść na prowadzenie 12:9, którego nie oddali już do końca i wygrali 25:19.
Druga partia miała już bardziej dramatyczny przebieg. Raz na prowadzeniu znajdowali się gospodarze, raz goście. W końcówce seta ONICO wypracowało sobie sporą przewagę - było już 20:16 dla nich. Niewiele brakowało, a by ją roztrwonili. Zrobiło się po 23, ale ostatecznie wyszli z tego obronną ręką i wygrali 25:23.
Trzecia odsłona zaczęła się od prowadzenia gości 8:3, z czego zrobił się remis 13:13, a potem 18:18. W końcówce znowu skuteczniejsi byli zawodnicy ONICO, którzy wygrali 25:21.
Do wyłonienia zwycięzcy tej pary potrzebny będzie zatem trzeci mecz.
Jastrzębski Węgiel - ONICO Warszawa 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)
Jakub Kreśliński19 Apr 2019 · 20:17