Siatkówka. Polki pokonały Dominikanę po prawdziwym dreszczowcu

Polki pokonały Dominikanę po prawdziwym dreszczowcu
Zorro2212, wikicommons
Reprezentacja Polski pokonała Dominikanę 3:2 w meczu siatkarskiej Ligi Narodów kobiet.
Dzięki temu zwycięstwu "biało-czerwone" znacznie przybliżyły się do wywalczenia miejsca w Final Six.
Pierwszy set ułożył się znakomicie dla naszych siatkarek. Dobra dyspozycja Malwiny Smarzek i Julii Nowickiej pozwoliła Polkom na wygranie 25:18.
Kolejna odsłona tego meczu obfitowała w liczne niewymuszone błędy siatkarek z Dominikany. Zagrywki Julii Nowickiej nadal siały spustoszenie w szeregach rywalek, a set został wygrany 25:20.
W kolejnych setach było już o wiele trudniej. Dominikanki walczyły bardzo zacięcie i doprowadziły do remisu. Trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:23, a czwarta 25:22.
Przed tie-breakiem mogłoby się wydawać, że zasada "kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 3:2" może znów znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tak się jednak nie stało. Ostatni set to znakomita gra zaledwie 18-letniej Magdaleny Stysiak, która punktowała zarówno dzięki blokom, jak i atakom. Polki wygrały 17:15 i odniosły swoje 9. zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.
Łukasz Karyniewski19 Jun 2019 · 11:03