Siatkówka. Polacy pewnie pokonali Niemców w drugim sparingu [WIDEO]

Polscy siatkarze pewnie pokonali Niemców w drugim sparingu. Tym razem od początku zdominowali rywali [WIDEO]
alphaspirit / shutterstock
Reprezentacja Polski po raz drugi pokonała Niemców w sparingu rozgrywanym w Zielonej Górze. Tym razem podopieczni Vitala Heynena nie mieli żadnych problemów z naszymi zachodnimi sąsiadami. Wygrali pierwsze trzy partie. Rywale zapisali jeszcze na swoje konto honorowego seta, bo obaj szkoleniowcy omówili się na co najmniej cztery odsłony.
Sparingi z Niemcami są pierwszymi meczami reprezentacji siatkarzy od ponad dziewięciu miesięcy. Plany pokrzyżowała im bowiem pandemia koronawirusa. W środę nasi zawodnicy pokonali w Zielonej Górze Niemców, choć przegrywali już 0-2.
W czwartek doszło do drugiego spotkania obu drużyn. Tym razem "Biało-czerwoni" od razu narzucili rywalom swoje warunki. Pierwsza partia była jednak bardzo zacięta. Gospodarze nie wykorzystali dwóch piłek setowych, ale przy trzeciej dobrze zagrali blokiem i zwyciężyli 26:24.
W drugiej partii przewaga Polaków nie podlegała żadnej dyskusji. Skuteczny w ataku był przede wszystkim Maciej Muzaj, dzięki czemu nasi siatkarze błyskawicznie wyszli na prowadzenie 6:1. Później jeszcze powiększyli przewagę do dziewięciu punktów i utrzymali ją do samego końca.
Po dwóch setach obaj szkoleniowcy zdecydowali się na wymienienie całych szóstek. Po raz pierwszy w ciągu tych dwóch dni na parkiecie pojawił się między innymi kapitan naszej kadry, Michał Kubiak.
Chociaż składy były inne, to sam obraz spotkania nie uległ zmianie. "Biało-czerwoni" wciąż prowadzili grę, a w końcówce partii bardzo dobrze prezentowali się Kubiak oraz Karol Kłos. Mimo wyniku 3-0 mecz nie został zakończony. Szkoleniowcy umówili się bowiem na rozegranie co najmniej czterech setów.
Do stanu 11:11 wynik w czwartej odsłonie oscylował w okolicach remisu. Później gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu. Przewagę szybko jednak roztrwonili - z kolejnych ośmiu akcji aż siedem wygrali Niemcy. W efekcie to nasi zachodni sąsiedzi zapisali na konto honorowego seta. Cały mecz pewnie wygrali jednak Polacy.
Polska - Niemcy 3-1 (26:24, 25:16, 25:21, 25:27)
Maciej Pietrasik23 Jul 2020 · 20:02