Siatkówka. Zwycięski powrót Polaków. Przegrywali już 0:2, ale pokonali reprezentację Niemiec [WIDEO]

Zwycięski powrót polskich siatkarzy. Przegrywali już 0:2, ale pokonali reprezentację Niemiec [WIDEO]
pzps.pl
Podopieczni Vitala Heynena wygrali pierwszy mecz po pandemii koronawirusa. W Zielonej Górze przegrywali już z Niemcami 0-2. Odrobili jednak straty i po pięciu setach mogli świętować zwycięstwo.
Tegoroczne rozgrywki siatkarzy, podobnie jak w wielu innych sportach, zostały wywrócone do góry nogami ze względu na sytuację zdrowotną na całym świecie. Niedawno kadra siatkarzy odbyła zgrupowanie w Spale. Po nim zaplanowano dwa towarzyskie mecze z Niemcami w Zielonej Górze i dwa starcia z Estonią w Łodzi.
Pierwsze spotkanie początkowo nie układało się po myśli Polaków. Nasi zachodni sąsiedzi w secie otwarcia szybko zyskali przewagę. Później spokojnie ją utrzymywali i wygrali bez żadnego problemu - do 18.
Druga partia była już zdecydowanie bardziej zacięta. Od stanu 13:13 do 21:21 obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Niestety, w końcówce to Niemcy okazali się skuteczniejsi. Błędy popełniali Kwolek i Drzyzga - obaj mylili się na zagrywce, a pierwszy został na dodatek zablokowany.
Przegrana końcówka nie podłamała jednak naszych siatkarzy. Wręcz przeciwnie, Polacy błyskawicznie zyskali przewagę w trzeciej odsłonie, swoje zrobiły również zmiany. Gdy było 9:3, szkoleniowiec rywali poprosił o czas. Na niewiele się to jednak zdało - gospodarze wygrali do 17.
Również w czwartym secie Biało-Czerwoni szybko wyszli na wysokie prowadzenie. Było 9:4, lecz Niemcy gonili wyniki. W końcówce przewaga Polaków stopniała do zaledwie jednego punktu. Tym razem udało się ją jednak jednak utrzymać i o wszystkim zdecydował tiebreak.
W nim powtórzył się scenariusz z poprzednich partii. Od stanu 1:2 podopieczni Vitala Heynena zdobyli pięć punktów z rzędu. Fantastycznie funkcjonował blok, w którym szaleli Bednorz oraz Kłos. W efekcie Polacy wygrali decydującego seta 15:10 i w całym meczu zwyciężyli 3-2. Kolejne starcie z Niemcami zaplanowano na czwartek.
Maciej Pietrasik22 Jul 2020 · 22:47