Bartosz Kurek wraca do Polski! Wielki transfer potwierdzony

Bartosz Kurek wraca do Polski! Wielki transfer potwierdzony
Krzysztof Porębski / Press Focus
Hit transferowy w PlusLidze stał się faktem. Do kraju wrócił Bartosz Kurek.
Kapitan reprezentacji Polski ostatnie sezony spędził w Japonii. Od 2020 roku występował w barwach Wolf Dogs Nagoya.
Dalsza część tekstu pod wideo
Od najbliższych rozgrywek 35-latka znów będziemy oglądać w Polsce. Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiały się od wielu tygodni, podpisał kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.
Klub potwierdził pozyskanie Kurka na swojej stronie internetowej. Ogłosił też, że atakujący będzie nowym kapitanem drużyny. Poprzedni - Aleksander Śliwka - zdecydował się na zmianę barw.
- ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji - twierdzi siatkarz.
- Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. W mojej długiej już karierze ten epizod jest mocno stymulujący do rozwoju - dodał.
Dla Kurka to powrót do Kędzierzyna-Koźla po wieloletniej przerwie. Dla tamtejszej drużyny - wówczas występującej pod szyldem Mostostal-Azoty - grał już w latach 2005-2008.
Przyjście Kurka to jedna z wielu zmian, które zachodzą w ZAKSIE po sezonie. Nowym trenerem został Andrea Giani, który pracuje też jako selekcjoner reprezentacji Francji.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski11 Jun · 16:13
Źródło: ZAKSA

Przeczytaj również