Brazylia brązowym medalistą mistrzostw świata! Popis "Canarinhos" w meczu ze Słowenią

Łukasz Laskowski/Pressfocus
Brazylia zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. W meczu o trzecie miejsce wygrała ona ze Słowenią 3:1.
Wczoraj "Canarinhos" stracili szansę na występ w finale po emocjonującym meczu z Polską. Pięciosetowy bój zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych. Słowenia w swoim półfinale poradziła sobie znacznie gorzej, przegrywając z Włochami 0:3.
Początek dzisiejszego spotkania należał jednak do drużyny z Europy. Toncek Stern błyszczał na zagrywce i pod siatką, dzięki czemu Słowenia w pewnym momencie prowadziła już 15:11. W kolejnych akcjach skutecznością wyróżniał się Tine Urnaut.
W połowie seta nastąpiło przebudzenie "Canarinhos". Odpowiedni rytm nabrali liderzy Brazylii w osobach Joandry'ego Leala, Lucasa i Bruno Rezende. Ostatecznie "Kanarki" wygrały pierwszego seta do 18.
Druga odsłona spotkania również rozpoczęła się od mocnych ataków Brazylii. Pod siatką świetnie radził sobie Wallace. Swoje punkty w ataku dokładał też Adriano. W efekcie "Canarinhos" drugiego seta wygrali 25:18.
Początek trzeciej partii przypominał kopię drugiego seta. Znów Brazylijczycy błyskawicznie wypracowali sobie sześciopunktową przewagę, dzięki punktom Leala, Bruno czy Wallace'a. W pewnym momencie Słoweńcy zaliczyli jednak świetną serię punktową, dzięki czemu doprowadzili do remisu. W ataku najaktywniejszy byli Klemen Cebulj, Alen Pajenk oraz Stern. Słowenia trzeciego seta wygrała do 22.
Brazylijczycy wrócili do odpowiedniej formy w czwartym secie. Gra blokiem w połączeniu z wysoką skutecznością w ataku pozwoliły pokonać Słoweńców 25:18.
O godzinie 21:00 rozpocznie się finałowe spotkanie Polska - Włochy. Mecz możecie śledzić w naszym serwisie, dzięki relacji na żywo, która jest dostępna TUTAJ.
Brazylia - Słowenia 3:1 (25:18, 25:18, 22:25, 25:18)