Co za mecz Polaków! Pokaz mocy, rewelacja rozgrywek bez najmniejszych szans [WIDEO]

Co za mecz Polaków! Pokaz mocy, rewelacja rozgrywek bez najmniejszych szans [WIDEO]
Piotr Matusewicz / pressfocus
Reprezentacja Polski siatkarzy spisuje się wręcz fenomenalnie w drugim tygodniu Ligi Narodów. W piątek biało-czerwoni nie dali najmniejszych szans gospodarzom turnieju, Japończykom.
Podopieczni Nikoli Grbicia do tej pory przegrali tylko jedno spotkanie w rozgrywkach. Wydawało się, że w piątek Polaków czeka wreszcie większe wyzwanie. Mierzyli się bowiem z Japonią, która także przegrała wcześniej tylko jeden mecz, a na dodatek mogła liczyć na wsparcie własnej publiczności.
Dalsza część tekstu pod wideo
Od początku spotkania to biało-czerwoni całkowicie dominowali jednak na parkiecie. W ataku brylowali Semeniuk i Kurek, którzy szybko dali naszej drużynie kilkupunktowe prowadzenie.
Później Polacy znakomicie prezentowali się także w bloku. Ich przewaga rosła. Ostatecznie pierwszą partię nasza kadra wygrała do 17.
W drugiej odsłonie nasi siatkarze nie zwalniali tempa, a rywale byli po prostu bezradni. Efektem było jeszcze wyższe zwycięstwo, tym razem do 15.
Trzeci set nie przyniósł przełomu. Wręcz przeciwnie - Polacy fenomenalnie spisywali się w bloku oraz zagrywce, a i w ataku nie brakowało im skuteczności. Efekt mógł być tylko jeden, wygrana bez straty seta, do 20.
Podczas drugiego tygodnia Ligi Narodów biało-czerwonych. Czeka już tylko jedno spotkanie. W sobotę podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się z Brazylią.

Japonia - Polska 0:3 (17:25, 15:25, 20:25)

Przeczytaj również