Druga porażka Polek w Lidze Narodów. Tylko jeden set na korzyść biało-czerwonych

Rafał Oleksiewicz/Press Focus
Polskie siatkarki przegrały drugi mecz w tej edycji Ligi Narodów. Tym razem uległy Turcji 1:3.
Mecz zaczął się źle dla Polek, które szybko przegrywały 0:3. Szybko dwa błędy popełniła Stysiak, która najpierw została zatrzymana blokiem, a po chwili dotknęła siatki.
Turczynki długo kontrolowały grę. Moment słabości miały dopiero w końcówce, gdy w jednym ustawieniu straciły trzy punkty. Polki za sprawą skutecznych ataków Smarzek i asa serwisowego Stysiak doprowadziły do remisu 21:21. Rywalki szybko opanowały jednak sytuację - szybko odbudowały dwupunktowe prowadzenie i wygrały pierwszą partię do 23.
Drugi set był bardzo zacięty. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większe przewagi. W końcówce więcej zimnej krwii zachowały Polki. Najpierw piłkę setową wypracowała Stysiak, a w następnej akcji 27 punkt dołożyła Smarzek.
W trzecim secie Polki przegrywały już pięcioma punktami - było 12:17 - ale mimo tego potrafiły doprowadzić do emocjonującej końcówki. Na moment objęły w niej nawet prowadzenie - najpierw 22:21, po chwili 23:22. Decydujące akcje należały jednak do Turczynek, które zdobyły trzy punkty w jednym ustawieniu i wygrały kolejnego seta.
Czwarta partia była wyrównana jedynie do stanu 11:11. Później przyspieszyły Turczynki, które bezlitośnie wykorzystywały błędy Polek. W jednym ustawieniu zdobyły aż pięć punktów! Biało-czerwone nie miały żadnej recepty na grę rywalek i po kolejnych nieudanych akcjach przegrywały nawet 12:20. Losów meczu już nie odwróciły - przegrały czwartego seta do 20.
Siatkarki mają teraz trzy dni przerwy w rozgrywkach. Polki kolejny mecz rozegrają w poniedziałek - zmierzą się z Koreą Południową.
Polska - Turcja 1:3 (23:25, 27:25, 23:25,20:25)
Marcin Karbowski27 May 2021 · 20:34