Grbić okroił kadrę! 17 siatkarzy z szansą na grę na igrzyskach

Grbić okroił kadrę! 17 siatkarzy z szansą na grę na igrzyskach
Piotr Matusewicz / pressfocus
Nikola Grbić podjął kolejne decyzje kadrowe. Serb ograniczył liczbę siatkarzy, którzy mają szansę na wyjazd na igrzyska olimpijskie do Paryża.
Grbić już kilka dni temu zapowiedział, że przed trzecim turniejem Ligi Narodów ograniczy liczbę siatkarzy trenujących z kadrą do siedemnastu. Z tego grona będzie wybierał składy na kolejne turnieje Ligi Narodów i - co najważniejsze - igrzyska olimpijskie w Paryżu.
Dalsza część tekstu pod wideo
W kadrze nie ma zaskoczeń. Są za to powroty - pierwszy raz w tym sezonie Ligi Narodów mogą zaprezentować się Wilfredo Leon, Mateusz Bieniek i Paweł Zatorski. Pozostałych siatkarzy oglądaliśmy już w mniejszym lub większym wymiarze.
Poza wymienionymi zawodnikami w kadrze są libero Jakub Popiwczak, rozgrywający Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz i Marcin Komenda, atakujący Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek i Bartłomiej Bołądź, środkowi Karol Kłos, Jakub Kochanowski i Norbert Huber oraz przyjmujący Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk i Tomasz Fornal.
Trzeci turniej Ligi Narodów odbędzie się w Lublanie. Pierwszy mecz Polacy rozegrają 19 czerwca. Ich rywalami będą Włosi. Później zmierzą się z Argentyną, Serbią i Kubą.
Polacy są pewni występu w turnieju finałowym Ligi Narodów. Będę jego gospodarzami - impreza odbędzie się w Łodzi.

Przeczytaj również