Historyczny sukces Asseco Resovii! Polski klub zdobył europejskie trofeum! [WIDEO]

Marta Badowska / pressfocus
Historyczny sukces Asseco Resovii! Zespół z Rzeszowa zdobył Puchar CEV, czyli drugie w hierarchii europejskie rozgrywki. Sukces przypieczętował w domowym meczu Lueneburgiem, z którym wygrał 3:0.
Asseco Resovia znacząco zbliżyła się do sukcesu już w pierwszym meczu finałowym. Na wyjeździe pokonała Lueneburg 3:0. Oznaczało to, że do zdobycia trofeum potrzebuje dwóch setów ugranych na własnym parkiecie.
Fabian Drzyzga, 19.03.2024
Kolejny krok w kierunku sukcesu rzeszowianie zrobili już w pierwszej partii rewanżowego meczu. Gra była bardzo zacięta, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero w grze na przewagi. Punkt na 27:25 zdobył blokiem Jakub Kochanowski.
Gospodarze nie zmarnowali okazji i przypieczętowali sukces w drugiej partii. Rywalom odskoczyli w jej drugiej fazie, w której w wielu ustawieniach zdobywali przynajmniej dwa punkty. Lueneburg nie miał niczego do powiedzenia w starciu z rozpędzonym rywalem. Asseco Resovia wygrała 25:18, objęła prowadzenie 2:0 w setach i mogła cieszyć się z triumfu w rozgrywkach.
Rzeszowianie poszli za ciosem i wygrali też trzeciego seta. Nie było im jednak łatwo, bo Lueneburg mocno pracował na przedłużenie meczu. Kluczowa była końcówka seta, w której gospodarze zdobywali punkty seriami. Wygrali 25:22.
Jakub Kochanowski, 19.03.2024
Dla Asseco Resovii to historyczny sukces. Nigdy wcześniej nie zdobyła europejskiego trofeum. Bywała blisko: ma na koncie drugie miejsce w final four Pucharu Europy oraz przegrane finały Ligi Mistrzów i Pucharu CEV.
Rzeszowianie są już drugim polskim klubem, który w tym sezonie sięgnął po zwycięstwo w europejskich rozgrywkach. Wcześniej Projekt Warszawa zdobył Puchar Challenge.
Marcin Karbowski19 Mar · 19:05