Kapitalny mecz polskich siatkarek. Wspaniałe zwycięstwo w zaciętym boju

Tomasz Kudala/Pressfocus
Reprezentantki Polski bardzo dobrze radzą sobie w tegorocznej Lidze Narodów. W czwartkowy poranek biało-czerwone pokonały Niemki 3:2 (15:25, 25:19, 25:19, 19:25, 17:15).
Przed czwartkowym meczem Polki miały za sobą dziewięć spotkań. Większość z nich udało się wygrać, wszak lepsze okazały się jedynie Holenderki (0:3), a ostatnio Amerykanki (2:3).
Teraz zaś biało-czerwone zmierzyły się z Niemkami, które są uznawane za jedną z najlepszych ekip w kobiecej Lidze Narodów. Sprawdziło się to już w pierwszym secie, w którym nasze zawodniczki zostały rozbite 15:25.
Na szczęście później wskoczyły na dobre tory i wygrały dwa kolejne sety do 19. Rywalki nie zamierzały jednak odpuszczać, doprowadziły do kolejnego wyrównania i o losach meczu musiał przesądzić tie-break.
Emocji nie brakowało i tam, bo piąta partia okazała się najbardziej emocjonująca. Ostatecznie Polki ani razu nie pozwoliły odskoczyć na ponad jeden punkt, a same miały kilka piłek meczowych. Niemki dwukrotnie zdołały się obronić, ale koniec końców zostały złamane, a biało-czerwone wygrały 3:2 (15:25, 25:19, 25:19, 19:25, 17:15).
Tym samym zawodniczki Stefano Lavariniego zajmują pierwsze miejsce po 10 starciach w tegorocznej Lidze Narodów. Tuż za ich plecami są Amerykanki oraz Brazylijki, które po dziewięciu meczach mają kolejno dwa i trzy punkty mniej.
Hubert Kowalczyk29 Jun 2023 · 09:11