Kibice zasypali parkiet… misiami. Niecodzienne sceny podczas meczu mistrza Polski [WIDEO]

Screen/Twitter
Zaraz po zakończeniu meczu Trefla Gdańsk z Jastrzębskim Węglem w Plus Lidze kibice wrzuci na parkiet tysiące pluszaków. W ten oto sposób przyłączyli się oni do akcji, która ma na celu wesprzeć chorego chłopca.
W sobotę doszło do sporej sensacji w rozgrywkach Plus Ligi. Jastrzębski Węgiel przegrał w meczu wyjazdowym z Treflem Gdańsk (2:3).
Od samego początku spotkanie rozgrywane na obiekcie Trefla było bardzo wyrównane. Pierwsza partia wpadła na konto Jastrzębskiego Węgla. Kolejne dwa sety zakończyły się z kolei triumfem gospodarzy.
Mistrza Polski nie złożył broni i zabrał się za odrabianie strat. W czwartym secie to oni cieszyli się ze zwycięstwa, które doprowadziło do tie-breaka. Decydująca partia padła jednak łupem gospodarzy. Zespół z Gdańska wygrał tego seta wynikiem 15:13 i zapewnił sobie triumf w spotkaniu.
Porażka Jastrzębskiego Węgla nie doprowadziła jednak do większych zmian w tabeli Plus Ligi. Zespół mistrza Polski wciąż plasuje się na szczycie. Siatkarze Trefla Gdańsk zajmują natomiast piątą pozycję.
Zaraz po zakończeniu meczu miały miejsce niecodzienne sceny. Na parkiet Ergo Areny kibice wrzucili tysiące pluszaków. Był to efekt akcji "Dorzuć misie" zainicjowanej przez firmę bukmacherską STS. Każdy miś zebrany po sobotnim spotkaniu jest jednocześnie złotówką przekazaną na leczenie chorego chłopca.
W przeszłości identyczne działania podejmowały także inne kluby. Szczególnie dużym echem odbiła się akcja organizowana na stadionie Jagiellonii Białystok. Przy okazji pojedynku z Legią Warszawa w ramach rozgrywek Ekstraklasy na murawie wylądowało aż 109 tysięcy maskotek.