Kolejny dreszczowiec z udziałem polskich siatkarzy! Pięciosetowy bój i cenna wygrana z Niemcami [WIDEO]

Reprezentacja Polski siatkarzy w środowy wieczór odniosła czwarte zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-czerwoni nie mieli łatwej przeprawy w spotkaniu z Niemcami, ale ostatecznie pokonali ich po tie-breaku.
Pierwszą fazę Ligi Narodów podopieczni Nikoli Grbicia rozpoczęli od pewnego zwycięstwa z Francją. Później męczyli się jednak z Iranem i Bułgarią, aby na koniec w trzech setach ulec reprezentacji Serbii.
Na początek drugiej części rywalizacji biało-czerwoni grali z Niemcami, z którymi niespełna miesiąc temu rywalizowali w sparingach. Wówczas oba mecze kończyły się w pięciu setach.
Nie inaczej było tym razem. Polacy zaczęli mecz znakomicie - od prowadzenia 4:1. Przez większość pierwszej partii utrzymywali przewagę nad rywalami. Dzięki atakom Leona i Kurka wygrali 25:21.
W drugim secie także nic nie wskazywało początkowo na problemy. W pewnym momencie nasi siatkarze prowadzili już 16:11. Od tego momentu ich gra się posypała. Efekt? Dość niespodziewana porażka 22:25.
Odpowiedź biało-czerwonych była piorunująca. W trzeciej odsłonie nasza kadra nie dała Niemcom żadnych szans. Fenomenalnie funkcjonował przede wszystkim blok, co dało nam zwycięstwo 25:14.
Gdy wydawało się, że taki wynik napędzi naszą kadrę, Polacy niespodziewanie fatalnie zaczęli czwartego seta. W ataku bardzo nieskuteczny był Kurek. Po porażce do 17 konieczny był więc tie-break.
Podobnie jak w niedawnych starciach z Iranem i Bułgarią, także tym razem siatkarski dreszczowiec zakończył się happy endem. Biało-czerwoni wygrali 15:10, odnosząc czwarte zwycięstwo w rozgrywkach. Już w czwartek zmierzą się z Holandią. Początek meczu o 20:00.

Niemcy - Polska 2:3 (21:25, 25:22, 14:25, 25:17, 10:15)