Kompromitacja sędziów w półfinale ME. Nie zauważyli oczywistego błędu rywali Polaków

CEV
Kompromitujący błąd sędziów w meczu Słowenii z Polską na siatkarskich mistrzostwach Europy. Żaden z arbitrów nie zauważył czterech odbić po stronie gospodarzy, a całe zamieszanie miało wpływ na końcowe losy pierwszego seta.
Polacy w środkowej fazie pierwszego seta wypracowali sobie trzy punkty przewagi - prowadzili już 20:17. W kolejnej akcji sędziowie nie zauważyli, że rozpaczliwie goniący za piłką gospodarze popełnili błąd czterech odbić i przyznali im punkt.
Sytuacja zrobiła się nerwowa, Polacy długo protestowali, ale nie wpłynęło to na zmianę decyzji. Zamiast 21:17 dla biało-czerwonych, zrobiło się 20:18.
Okazało się, że był to punkt zwrotny pierwszej partii. Gra Polaków od tego momentu kompletnie się rozsypała. Fatalnie grał zwłaszcza Leon, który w końcówce pierwszej partii popełniał błąd za błędem. Efekt? Porażka w otwierającym secie 23:25.