Filar polskiej siatkówki odchodzi z reprezentacji! "Dziś stawiam kropkę nad i"

Filar polskiej siatkówki odchodzi z reprezentacji! "Dziś stawiam kropkę nad i"
Krzysztof Porebski/Pressfocus
Tego nikt się nie spodziewał. Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski w piłce siatkowej, zrezygnował z gry dla kadry. O swojej decyzji poinformował sam główny zainteresowany.
Michał Kubiak reprezentował barwy "Biało-Czerwonych" od 11 lat. Teraz jedna z legend siatkówki w naszym kraju podjęła szokującą decyzję o odejściu z reprezentacji. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Mój czas w biało czerwonych barwach dobiegł końca. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu i dziś została postawiona kropeczka nad i - napisał kapitan kadry na Instagramie.
- Chciałbym zacząć od podziękowań. Przede wszystkim mojej wspaniałej żonie, bez której to wszystko by się nie udało. Kochanie dziękuję Ci za opiekę nad naszymi wspaniałymi córeczkami i za dokładanie drewna do ogniska domowego, żeby nie gasło podczas tych 300 dni w roku, które spędzałem poza domem. Za zostawienie swoich marzeń i ambicji z boku, tylko po to, żebym ja mógł spełniać swoje. Jesteś najlepsza. I LOVE YOU FOREVER - dodał.
W dalszej części swojego oświadczenia Michał Kubiak podziękował swoim rodzicom, partnerom z drużyny oraz kibicom reprezentacji Polski.
- Tych chwil na Narodowym, w Spodku i wielu innych halach nie zapomnę do końca życia. Byliście tym, co motywowało mnie do wstawania codziennie rano i dawania z siebie maksa. Jestem szczęśliwy, że będąc na parkiecie, mogłem przez 12 lat śpiewać z Wami Mazurka Dąbrowskiego i dawać Wam powody do radości. Jeśli dzięki temu, co pokazywałem na boisku, mogłem zainspirować choć jedną osobę, to czuję się spełniony - zakończył.
Jednocześnie 34-letni zawodnik nie kończy swojej przygody z siatkówką. Dalej będzie grał dla japońskiego Panasonic Panthers. Kubiak nie wykluczył również, że za kilka lat wróci na polskie parkiery.
Michał Kubiak rozpoczął swoją przygodę z reprezentacją Polski w 2011 roku. Z drużyną narodową zdobył dwa mistrzostwa świata (2014, 2018) oraz wygrał Ligę Światową (2012). Od 2015 roku był kapitanem kadry.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk25 Mar 2022 · 18:28
Źródło: Michał Kubiak

Przeczytaj również