ME w siatkówce: Rosjanie ze złotym medalem

CP DC Press/Shutterstock
Reprezentacja Rosji zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Europy w siatkówce rozgrywanych w Polsce.
O zwycięstwo w turnieju Rosjanie walczyli w finałowym meczu z Niemcami. Spotkanie było bardzo emocjonujące i trwało aż pięć setów.
W pierwszej partii Rosjanie wyszli na parkiet pewni swego i tę pewność było widać w ich grze. Mocne zagrywki sprawiały rywalom mnóstwo problemu. Świetnie funkcjonował blok i atak, dzięki czemu ekipa z Rosji wygrała 25:19.
Drugi set to zupełnie inna gra. Niemcy odzyskali rytm gry i wyszli na wysokie prowadzenie, które nieco roztrwonili w końcówce. Niemniej to ich łupem padła ta część gry, którą wygrali w stosunku 25:20.
Trzeci i czwarta partia to wzajemna wymiana ciosów. Najpierw znów uderzyli Rosjanie, gdy wygrali trzeciego seta 25:22, ale w czwartym odpowiedzieli Niemcy gromiąc rywali do 17.
O tym, kto zdobędzie złoty medal Mistrzostw Europy, decydował tie break. W nim więcej zimnej krwi zachowali Rosjanie i wygrali 15:13, a cały mecz 3:2.