Męczarnie polskich siatkarzy przed mistrzostwami Europy! Biało-czerwoni pokonali Ukrainę po tie-breaku [WIDEO]

Krzysztof Porebski/Pressfocus
Polscy siatkarze z trudem zdali ostatni egzamin przed startem mistrzostw Europy. Biało-czerwoni pokonali Ukrainę 3:2 (25:22, 24:26, 25:22, 29:31, 15:12) w meczu towarzyskim.
Początek tego meczu był niezwykle wyrównany. Obie drużyny grały pewnie pod siatką, nie pozwalając rywalom na zanotowanie serii punktowej. W końcu Aleksander Śliwka zapewnił Polsce prowadzenie 20:18 po sprytnej kiwce. Ukraina błyskawicznie odpowiedziała jednak asem serwisowym.
Końcówka seta należała do podopiecznych Nikoli Grbicia. Najpierw Łukasz Kaczmarek popisał się skuteczną akcją, a później Polacy zdobyli dwa punkty blokiem. Ostatecznie pierwszego seta biało-czerwoni wygrali do 22.
Na początku drugiego seta Tomasz Fornal regularnie punktował pod siatką. Swoje w ataku dokładali też Bartosz Kurek i Norbert Huber. Początkowo Ukraina miała problem z utrzymaniem tempa narzuconego przez Polskę.
W końcu nasi rywale przejęli inicjatywę. Oleh Płotnicki pokazał się z fenomenalnej strony na zagrywce. Dodatkowo Polacy przestali sobie radzić z ukraińskim blokiem. W efekcie zespół Grbicia przegrał seta 24:26.
W trzecim secie Polacy zanotowali spektakularną końcówkę. Najpierw Bartosz Kurek zaliczył asa serwisowego, a po chwili Jakub Kochanowski skończył akcję na środku. Polska wygrała 25:22.
Czwarty set był niezwykle zacięty. W decydujących momentach skuteczniejsi okazali się Ukraińcy, którzy wygrali 31:29.
Polacy przebudzili się w tie-breaku. Po skutecznych akcjach Kaczmarka i Semeniuka odskoczyli rywalom, uzyskując prowadzenie 6:2. Ukraińcy zmniejszyli jeszcze przewagę, ale finalnie przegrali piątego seta 12:15.
Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają już na mistrzostwach Europy. W najbliższy czwartek Polska zmierzy się z Czechami.
Polska - Ukraina 3:2 (25:22, 24:26, 25:22, 29:31, 15:12)
Adam Kłos26 Aug 2023 · 20:43