Media: Rewolucja w reprezentacji Polski? Nowy selekcjoner siatkarzy chce pominąć wielkie gwiazdy

Media: Rewolucja w reprezentacji Polski? Nowy selekcjoner siatkarzy chce pominąć wielkie gwiazdy
Krzysztof Porebski / PressFocus
Nikola Grbić powinien w piątek ogłosić pierwsze powołania do reprezentacji Polski. Jak informuje "TVP Sport", nowy selekcjoner pominie prawdopodobnie kilka dotychczasowych filarów kadry.
2021 rok zakończył się dla "Biało-Czerwonych" sporym rozczarowaniem. Nie zdołali oni bowiem wywalczyć upragnionego medalu olimpijskiego, a mistrzostwa Europy zakończyli na trzecim miejscu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Po zakończeniu sezonu z posadą pożegnać się Vital Heynen. Na jego następcę wybrano Nikolę Grbicia, który wkrótce zaliczy oficjalny debiut w roli selekcjonera naszej kadry.
Pierwszym testem dla "Biało-Czerwonych" będzie Liga Narodów. Te rozgrywki zostaną zainaugurowane na początku czerwca. Celem numer jeden są rzecz jasna mistrzostwa świata, które odbędą się w naszym kraju.
Prawdopodobnie już w piątek poznamy pierwszą listę powołanych zawodników na LN. Wiele wskazuje na to, że nie zabraknie niespodzianek, o czym informuje "TVP Sport".
Według medialnych doniesień w kadrze zabraknie miejsca dla dotychczasowych filarów reprezentacji. Powołani nie zostaną prawdopodobnie Michał Kubiak (sam zakończył reprezentacyjną karierę), Fabian Drzyzga oraz Bartosz Kurek.
Na pozycję atakującego z przyjęcia ma zostać przesunięty Wilfredo Leon. Szansę zaprezentowania się w nowych barwach dostanie natomiast nowy rozgrywający - Jan Firlej z AZS-u Olsztyn.

Przeczytaj również