Mistrzowie olimpijscy odpadli z siatkarskiego mundialu! Włochy lepsze od Francji w ćwierćfinale!

LiveMedia / press focus
Mistrzowie Europy lepsi od mistrzów olimpijskich! Włosi wygrali w ćwierćfinale siatkarskiego mundialu z Francją 3:2.
"Trójkolorowi" blisko odpadnięcia byli już w 1/8 finału, gdy napotkali niespodziewany opór ze strony Japonii. Wygrali dopiero po tie-breaku, w którym musieli nawet bronić się przed meczbolem rywali.
Z Włochami też musieli walczyć na dystansie pięciu partii. Znów mieliśmy grę set za set. Pierwszy padł łupem mistrzów olimpijskich (26:24), drugiego wygrali Włosi (25:21), w trzecim znów lepsi byli Francuzi (25:23), a w czwartym - Italia (25:22).
Tie-break przebiegał pod dyktando mistrzów Europy. Francuzi nie istnieli. Gdy przegrywali 2:5, o przerwę poprosił ich trener Andrea Gianni. Jego interwencja jednak nic nie dała. Zaraz po powrocie do gry w aut huknął N'Gapeth, a po chwili asem serwisowym siódmy punkt dla Włochów zdobył Romano.
Francuzi niczego już nie wskórali. Włochom wychodziło prawie wszystko i jeszcze powiększyli przewagę. Gdy Romano wybijał piłkę po bloku, prowadzili już 13:6.
Francuzów było stać jeszcze na serię punktową - wygrali pięć akcji z rzędu, w tym dwie po błędach rywali - i zmniejszenie strat do dwóch punktów, ale nie na odwrócenie losów gry. Mecz skutecznym atakiem zakończył Michieletto, który ustalił wynik tie-breaka na 15:12.
Włochy - Francja 3:2 (24:26, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12)
Marcin Karbowski07 Sep 2022 · 19:51