Mocne słowa Michała Kubiaka w pomeczowym wywiadzie. "Nikt się nie ze***ł w gacie"

Mocne słowa Michała Kubiaka w pomeczowym wywiadzie. "Nikt się nie ze***ł w gacie"
screen TVP Sport
Polska reprezentacja sięgnęła dziś po brązowy medal na mistrzostwach Europy. Michał Kubiak nie przebierał w słowach na antenie "TVP Sport" w wywiadzie po meczu z Serbami.
Przed startem turnieju oczekiwano, że biało-czerwoni powalczą o złoto. Niestety we wczorajszym półfinale podopieczni Vitala Heynena przegrali ze Słowenią.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Najłatwiej jest powiedzieć, że mamy problem z mentalem. Najłatwiej zgonić na mental, albo zgonić, że tamten zagrał słabiej. Musicie zrozumieć, że siatkówka to jest gra zespołowa - zaznaczył Kubiak w rozmowie z dziennikarzem "TVP Sport".
- I żeby ta drużyna odniosła sukces, cała drużyna musi zagrać na bardzo wysokim poziomie. Ja nie chcę mówić o problemach mentalnych, bo czym to określamy? Trzeba to zdefiniować. Nikt z nas w meczu z Francją się, kolokwialnie mówiąc, nie ze***ł w gacie - kontynuował kapitan reprezentacji, wracając do porażki podczas zmagań w Tokio.
Na ostatnich igrzyskach olimpijskich nasza kadra po raz kolejny z rzędu odpadła w ćwierćfinale. Mistrzostwa Europy miały być odrodzeniem polskich siatkarzy.
- Wszyscy byliśmy nabuzowani. Wszyscy chcieliśmy. Dla mnie problem mentalny to jest, jak wyjdziesz na boisko, drżą ci ręce i nie potrafisz nic zrobić. To jest problem mentalny. To, że Bartek Kurek i Wilfredo mieli po 70% skuteczności w ataku, to jaki tu jest problem mentalny? Ja tego nie widzę - dodał Kubiak.
- Francuzi w tamtym momencie zagrali od nas lepiej o tę jedną piłkę. Trzy piłki i byśmy inaczej rozmawiali. Wczoraj 24:22, nie skończyliśmy jednej piłki w drugim secie i to też nie są problemy mentalne. Najprościej powiedzieć, że komuś nie wytrzymała głowa - podsumował siatkarz.

Przeczytaj również