Ostra krytyka pod adresem Michała Kubiaka. "Niech ten nie-człowiek lepiej milczy, nie mogę tego zrozumieć"

Ostra krytyka pod adresem Michała Kubiaka. "Niech ten nie-człowiek lepiej milczy, nie mogę tego zrozumieć"
Krzysztof Porebski/Pressfocus
W ostatnim czasie wybuchł konflikt na linii Michał Kubiak - Ryszard Bosek. Były selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski odpowiedział obecnemu zawodnikowi na łamach portalu "Sport.pl"
Kubiak znany jest z ostrych wypowiedzi i ciętego języka. W wywiadzie po zwycięstwie z Serbią w meczu o brąz mistrzostw Europy 33-latek został zapytany przez dziennikarza "TVP Sport" o to, czy chciałby mieć jakiś wpływ na to, kto zostanie nowym selekcjonerem kadry. Wtedy zdecydował się zaatakować byłego siatkarza i trenera.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Ja za dużo słyszałem z ust pana Boska, że ja kontroluję trenera. Że ja mam wpływ na wybór szóstki, że mam wpływ na wybór trenera, że ja wybieram, kto jest w reprezentacji, a kto nie - mówił Kubiak na antenie "TVP Sport"
- Niech ten człowiek pomyśli, zanim coś takiego pieprznie, bo ja za dużo zdrowia tutaj poświęcam, żeby takie głosy do nas dochodziły. On sam był zawodnikiem i sam wie, jak to wszystko wygląda. A niedocenianie nas wszystkich uważam za totalny brak klasy - dodał siatkarz.
Bosek kompletnie nie rozumie zarzutów kapitana biało-czerwonych. 71-latek odniósł się do zarzutów w rozmowie z portalem "Sport.pl".
- Nie powiedziałem nic o tym, że Kubiak coś ustalał. Powiedziałem, że słyszałem, że jest "przywódcą stada". I jeśli on mówi, żebym pomyślał, zanim coś pieprznę, to ja powiem: niech ten nie-człowiek lepiej milczy - stwierdził Bosek.
- Cenię sobie go jako zawodnika, ale jako obywatela wychowanego. A nie z takimi nieakceptowalnymi akcjami czy agresją. W żaden sposób nie mogę zrozumieć tego, jak on się zachowuje. Nigdy nie powiedziałem o Kubiaku tego, co teraz mówi ten facet. Niech sobie przeczyta w wywiadach ze mną, że takie słowa nie padły - podsumował były selekcjoner.
Wczorajszy dzień był szczególny dla Michała Kubiaka. To on wręczył pozostałym zawodnikom oraz trenerowi Vitalowi Heynenowi brązowe medale podczas ceremonii wieńczącej mistrzostwa Europy.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos20 Sep 2021 · 15:14
Źródło: Sport.pl/TVP Sport

Przeczytaj również