Polacy o krok od gry na IO! Doskonała sytuacja siatkarzy w wyścigu o Paryż

Polacy o krok od gry na IO! Doskonała sytuacja siatkarzy w wyścigu o Paryż
Antonietta Baldassarre/Insidefoto/Pressfocus
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że reprezentacji Polski siatkarzy zabraknie na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Podopieczni Nikoli Grbicia znajdują się obecnie w doskonałej sytuacji.
Aktualni mistrzowie Europy i wicemistrzowie świata biorą udział w jednym z turniejów kwalifikacyjnych do najbliższych Igrzysk Olimpijskich. W Paryżu zagrają dwie najlepsze spośród ośmiu drużyn.
Dalsza część tekstu pod wideo
Początkowo biało-czerwoni mieli nieco problemów. W meczach z Belgią oraz Kanadą potrzebowali aż pięciu setów. W pierwszym ze spotkań rywale mieli nawet piłkę meczową.
Ostatecznie nasza drużyna wyszła jednak w opresji obronną ręką. Poza tym Polacy pokonywali bez straty seta Bułgarię i Meksyk. Więcej o tym ostatnim starciu możecie przeczytać TUTAJ.
Kolejna wygrana sprawiła, że biało-czerwoni pozostają jedyną niepokonaną drużyną w całym turnieju. Z czterema zwycięstwami na koncie zajmują pozycję lidera.
Za ich plecami znajdują się Argentyńczycy, którzy ponieśli do tej pory tylko jedną porażkę. Niewykluczone, że ekipę z Ameryki Południowej jeszcze w środę wyprzedzi Kanada, która musiałaby wygrać z Chinami.
Sytuacja Polaków jest więc bardzo komfortowa. W piątek zmierzą się ze wspomnianymi "Albicelestes". Jeśli zwyciężą za trzy punkty, będą już praktycznie pewni występu na IO w Paryżu.

Oto aktualna tabela turnieju kwalifikacyjnego:

siatkarze tabela
FIVB

Przeczytaj również