Polacy poznali potencjalnych rywali w półfinale Ligi Narodów. Unikną niewygodnego przeciwnika [WIDEO]

Marcin Bulanda / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy w czwartkowy wieczór zmierzy się z Brazylią w ćwierćfinale Ligi Narodów. Wiadomo już, na kogo biało-czerwoni mogą trafić w sobotnim półfinale.
Podopieczni Nikoli Grbicia są jednymi z faworytów całych rozgrywek. W fazie zasadniczej zajęli trzecie miejsce w tabeli, wygrywając 10 z 12 spotkań. W środę rozpoczął się turniej Final Eight.
Jako pierwsi do półfinałów awansowali Amerykanie oraz Włosi. Na czwartek zaplanowano kolejne spotkania 1/4 finału. W pierwszym z nich Japonia zmierzyła się ze Słowenią.
Obie drużyny nie spotkały się w fazie zasadniczej. Za faworytów uznawani byli zawodnicy z Azji, którzy podobnie jak Polacy, w tegorocznej edycji Ligi Narodów przegrywali jedynie dwukrotnie.
Pierwszy set był bardzo wyrównany. Słoweńcy prowadzili 24:23 i mieli piłkę setową. Japonia wygrała jednak trzy kolejne akcje i zapisała na swoje konto całą partię, zwyciężając 26:24.
W kolejnych odsłonach dominacja zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni była już większa. Japończycy wygrali kolejne sety do 18 i 22, awansując dzięki temu do półfinału Ligi Narodów.
W nim siatkarze z Azji mogą zmierzyć się z reprezentacją Polski. Najpierw biało-czerwoni muszą jednak wyeliminować Brazylijczyków - początek spotkania z "Canarinhos" już o 20:00. 30 minut wcześniej w naszym serwisie wystartuje tekstowa relacja na żywo.

Japonia - Słowenia 3:0 (26:24, 25:18, 25:22)