Polacy przeżyli horror w meczu z Belgią! Mistrzowie o krok od sensacyjnej klęski, ale jest zwycięstwo [WIDEO]

Alfredo Falcone/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Reprezentacja Polski wygrała z Belgią 2-3 (23:25, 25:20, 25:16, 21:25, 17:15)! Dla biało-czerwonych był to pierwszy mecz w eliminacjach do igrzysk olimpijskich.
Zasady kwalifikacji do igrzysk olimpijskich są bezwzględne. Chociaż Polacy wygrali ostatnio Mistrzostwa Europy, to i tak muszą przebić się przez eliminacje, jeśli chcą pojechać do Paryża bez oglądania się na ranking.
Pierwszym rywalem biało-czerwonych była Belgia, z którą przegraliśmy tylko raz w całej historii. Początek meczu ułożył się jednak po myśli naszych rywali.
Belgowie niespodziewanie wygrali pierwszego seta 23:25. Ostatni punkt zdobyli po skutecznym ataku pod siatką.
W drugim i trzecim secie Polacy weszli jednak na właściwe tory. Najpierw udało się wygrać do 20, a następnie do 16. O komfortowym zwycięstwie można było jednak tylko pomarzyć.
W czwartej partii Belgowie ponownie postawili twarde warunki i ze stanu 19:20 wyszli na 21:24. Seta uratować się już nie dało i zamiast końca meczu było wyrównanie.
Tie-break ponownie zaś był wymianą ciosu za cios. Belgowie mieli nawet piłkę meczową, ale Polacy trzy razy z rzędu zdołali zablokować rywali i wyrównali stan meczu. Później ponownie udało nam się błysnąć w akcji pod siatką i w końcu wyprowadzić wieńczące uderzenie. 17:15, koniec, mamy to.