Polacy zmiażdżyli rywali i są w ćwierćfinale MŚ! "Biało-Czerwoni" nie dali szans Tunezji [WIDEO]

Lukasz Laskowski / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła czwarte zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata. W Gliwicach "Biało-Czerwoni" nie dali szans Tunezji i wygrali w trzech dość szybkich setach.
Podopieczni Nikoli Grbicia już przed meczem znali potencjalnego rywala w ćwierćfinale. W meczu USA z Turcją było blisko sensacji, ale ostatecznie Amerykanie wygrali 3:2. Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ.
"Biało-Czerwoni" w meczu z Tunezją uchronili się od podobnych problemów, chociaż w pierwszym secie nie wszystko układało się tak, jak powinno. Martwić mogła zwłaszcza słaba skuteczność Bartosza Kurka.
Na szczęście pozostali zawodnicy spisywali się zdecydowanie lepiej. Dobrze funkcjonował zwłaszcza serwis, którym punkty zdobywali między innymi Kochanowski, Bieniek i Janusz. Ostatecznie Polacy wygrali do 20.
Druga odsłona była bezsprzecznie najlepszą w wykonaniu naszego zespołu. Polacy przeważali nad Tunezyjczykami w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Efektem było zwycięstwo do 15.
Trzeciego seta nasza drużyna rozpoczęła od komfortowego prowadzenia 8;3 i wydawało się, że szybko zamknie mecz. Rywale zaczęli jednak gonić naszą kadrę, a mylić znów zaczął się Kurek.
Na szczęście Polacy i tak do samego końca utrzymywali się na prowadzeniu. Finalnie zwyciężyli 25:20 i zamknęli spotkanie w trzech setach, meldując się w ćwierćfinale.
W nim zmierzą się ze wspominanymi już wcześniej Amerykanami. Ten mecz odbędzie się w czwartek, prawdopodobnie o godzinie 21:00.

Polska - Tunezja 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)