Polak najlepszym siatkarzem na świecie! Zdecydowane zwycięstwo w plebiscycie

Piotr Matusewicz / press focus
Łukasz Kaczmarek został wybrany najlepszym siatkarzem na świecie według rankingu "Volleybox.net". W czołowej 10 znalazło się jeszcze dwóch Polaków.
Ten rok był bardzo udany dla Łukasza Kaczmarka i całej reprezentacji Polski. Nasza drużyna zdobyła mistrzostwo Europy i triumfowała w Lidze Narodów. W klubie siatkarz dorzucił jeszcze Puchar Polski oraz Ligę Mistrzów.
We wszystkich rozgrywkach 29-latek był zdecydowanym liderem. Świetna postawa grupowa i indywidualna przełożyła się teraz na kolejny tytuł.
Kaczmarek oficjalnie został wybrany najlepszym siatkarzem w 2023 roku. W rankingu "Volleybox.net" zajął pierwsze miejsce z wynikiem 785 punktów. Drugi był Kubańczyk Miguel Angel Lopez (705 punktów), natomiast trzeci Holender Nimir Abdel-Aziz.
W TOP10 znalazło się też miejsce dla piątego Wilfredo Leona oraz siódmego Pawła Zatorskiego. Na 12. pozycji uplasował się zaś Aleksander Śliwka.
Co ciekawe, wyróżnienia otrzymały też kluby. W ich kategorii najlepsza była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Drugie miejsce zajęła Sada Cruzeiro, natomiast trzecie Jastrzębski Węgiel.
Hubert Kowalczyk09 Nov 2023 · 21:18
Źródło: Volleybox.net