Polki nie zagrają w finale Ligi Narodów! Chinki wyraźnie lepsze od biało-czerwonych [WIDEO]

SOPA Images/Pressfocus
Reprezentacja Polski nie zdołała wywalczyć awansu do finału Ligi Narodów. Nasze siatkarki przegrały z Chinami 0:3 (18:25, 23:25, 23:25)
Polki niezbyt dobrze rozpoczęły mecz. Blok Chinek radził sobie z Magdaleną Stysiak i Olivią Różański. Stefano Lavarini poprosił o przerwę przy stanie 3:6, aby uporządkować poczynania swojego zespołu.
W kolejnych minutach Chinki utrzymywały trzypunktowe prowadzenie. Biało-czerwone nie pomagały sobie zepsutymi zagrywkami. W polu serwisowym pomyliły się Różański, Agnieszka Korneluk i Martyna Łukasik. Podopieczne Lavariniego już nie zdołały nawiązać rywalizacji w pierwszym secie. Chinki wygrały tę część spotkania 25:18.
Na początku drugiego seta obie drużyny szły punkt za punkt. Polki przez moment prowadziły różnicą dwóch oczek, ale po chwil Stysiak nadziała się na blok. Rywalki przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie 15:11.
Biało-czerwone nie poddały się jednak i chwilowo odrobiły straty. Fantastyczny serwis Łukasik doprowadził do remisu po 23. W decydującym momencie błąd popełniła Martyna Czyrniańska. Po jej autowym ataku Chinki wygrały drugiego seta 25:23.
W trzecim secie znów niezbyt dobrze funkcjonowało przyjęcie Polek. Do tego nadal pojawiało się zbyt dużo pomyłek naszych reprezentantek na zagrywce. Chinki po raz kolejny w tym spotkaniu wypracowały sobie przewagę, której nie wypuściły z rąk. Biało-czerwone ostatnią partię przegrały do 23.
Chiny awansowały do finału, a Polsce pozostanie walka o brązowy medal Ligi Narodów. W drugim półfinale USA zmierzy się z Turcją.
Polska - Chiny 0:3 (18:25, 23:25, 23:25)