Polki poza półfinałem mistrzostw Europy! Bolesna porażka z Turczynkami, festiwal zmarnowanych szans! [WIDEO]

Reprezentantki Polski przegrały z Turczynkami 0:3 (23:25, 22:25, 18:25). Tym samym biało-czerwone nie powalczą o medal mistrzostw Europy.
Turczynki były zdecydowanymi faworytkami środowego spotkania o finał mistrzostw Europy. Polkom udało się wprawdzie objąć prowadzenie 3:1 na samym początku meczu, ale kolejne minuty nie wyglądały już tak korzystnie. Od stanu 16:13 na korzyść biało-czerwonych rywalki wygrały osiem z dziewięciu punktów i wyszły na prowadzenie 21:17. Przewagi nie oddały do końca i ostatecznie triumfowały 25:22.
Sytuacja powtórzyła się w drugiej partii. Nasze zawodniczki potrafiły narzucić swoje warunki gry, ale gdy pojawiała się szansa na skończenie, zaczynały się nerwy. Tym samym kolejna dość komfortowa przewaga - 21:18 - została roztrwoniona. Gdy tylko Turczynki wchodziły na falę i seryjnie punktowały, Polki zupełnie się gubiły i nie potrafiły zatrzymać serii. Poskutkowało to kolejną wygraną rywalek - tym razem 25:22.
Trzeci set był zaś w wykonaniu Polek po prostu najgorszy. Tym razem faworytki bez większych trudności udowodniły swoją klasę. Skończyło się na 18:25 na ich korzyść i na pożegnaniu z nadziejami na medal mistrzostw Europy.
Turczynki zaś zapewniły sobie awans do najlepszej czwórki i niebawem zmierzą się z Włoszkami. W stawce są jeszcze Holenderki oraz zwyciężczynie starcia Serbia - Czechy.
Hubert Kowalczyk30 Aug 2023 · 18:33