Polki poznały rywalki w półfinale Ligi Narodów. Wielkie wyzwanie przed biało-czerwonymi

Adam Starszynski/Pressfocus
Polskie siatkarki w sobotę zagrają w półfinale Ligi Narodów. Nasz zespół wie już, z kim się zmierzy.
Polki wywalczyły awans do półfinału dzięki zwycięstwu z Niemcami 3:1. Na kolejnego rywala musiały poczekać do zakończenia meczu Brazylii z Chinami.
Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiał zespół z Azji. Chinki miały inicjatywę, grały skutecznie w ataku i wystrzegały się prostych błędów. Pierwszą partię wygrały do 21, drugą - do 20.
Na początku trzeciego seta wydawało się, że Brazylijki nie nawiążą walki. Przegrywały 1:7, ale zdołały odwrócić losy seta. W końcówce grały właściwie bezbłędnie. Wygrały 25:20.
Czwarta partia była bardzo zacięta. Więcej zimnej krwi zachowały w niej Chinki, które wygrały 25:23. Dzięki temu zapewniły sobie awans do półfinału.
Mecz Polska - Chiny odbędzie się w sobotę. Początek zaplanowano na 23:00 czasu warszawskiego.
Oba zespoły już raz zmierzyły się w tej edycji Ligi Narodów. Polki wygrały wówczas 3:0.
Awans do półfinału to największe osiągnięcie reprezentacji Polski w historii jej startów w Lidze Narodów. Do tej pory biało-czerwone najlepszy wynik osiągnęły w 2019 roku. Zajęły wtedy piąte miejsce.
Brazylia - Chiny 1:3 (21:25, 20:25, 25:20. 23:25)
Marcin Karbowski13 Jul 2023 · 19:46