Polscy siatkarze poznali rywali w finale mistrzostw Europy! Szansa na kolejny wielki rewanż [WIDEO]

Antonietta Baldassarre / Insidefoto/SIPA USA/PressFocus
Wiadomo już, z kim reprezentacja Polski zmierzy się w sobotnim finale mistrzostw Europy w siatkówce. Rywalami biało-czerwonych będą Włosi. Gospodarze nie dali najmniejszych szans Francji, rozbijając "Trójkolorowych" 3:0.
Podopieczni Nikoli Grbicia w czwartek zrewanżowali się Słoweńcom za porażki w czterech poprzednich turniejach. Tym razem zwyciężyli 3:1 i zapewnili sobie możliwość rywalizacji o złoto.
W drugim półfinale reprezentacja Włoch mierzyła się z Francją. Gospodarze uważani byli za faworytów, ale chyba mało kto spodziewał się, że spotkanie w Rzymie okaże się tak jednostronne.
W pierwszym secie rywalizacja przez długi czas była bardzo wyrównana. Francuzi prowadzili 18:17, lecz wówczas stracili aż pięć punktów z rzędu. Znakomicie grali Lavia i Romano, dzięki czemu Italia zwyciężyła do 21.
Kolejne partie były już zdecydowanie bardziej jednostronne. Drugą odsłonę gospodarze zaczęli od prowadzenia 3:0. Nie oddali go ani na moment. Po wygranej 25:19 byli już o krok od finału.
W trzecim secie Włosi przypieczętowali zasłużone zwycięstwo. Przy głośnym dopingu publiczności znów prowadzili od początku partii do samego końca, choć w pewnym momencie z 21:16 zrobiło się 21:20. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 25:23.
Tym samym w finale mistrzostw Europy siatkarzy będziemy mieli powtórkę z finału ostatnich mistrzostw świata. W Katowicach to Włosi wygrali 3:1. Teraz biało-czerwoni będą mieli okazję do rewanżu. Początek sobotniego meczu o złoto zaplanowano na 21:00.

Włochy - Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:23)