Polscy siatkarze w coraz lepszej formie! Pewna wygrana z medalistami olimpijskimi

Tomasz Kudala / Press Focus
Kolejne zwycięstwo Polaków w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Biało-czerwoni pokonali Argentynę 3:0.
Nikola Grbić zdecydował się na zmiany w porównaniu do czwartkowego meczu z Iranem. Swoje szanse w pierwszym składzie dostali Tomasz Fornal, Karol Kłos czy Jakub Popiwczak.
Początkowo lepiej wyglądała gra Argentyńczyków. Brązowi medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich kilka razy osiągali trzypunktowe prowadzenie. Gdy Polacy przegrywali 16:19, o przerwę poprosił Nikola Grbić. Po niej biało-czerwoni bardzo sprawnie doprowadzili do wyrównania. Skuteczny atak Kaczmarka dał nam remis 20:20. Na finiszu Polacy byli bezwzględni - odskoczyli rywalom zdobywając trzy punkty z rzędu. Decydującą akcję wygrali po błędzie gości. Vicentin zagrał w siatkę.
Druga partia zaczęła się od kilku prostych błędów po polskiej stronie siatki. Argentyńczycy znów zbudowali trzypunktową przewagę, ale i tym razem przypuścili skuteczny pościg za rywalami. Kluczowa okazała się środkowa faza seta. Biało-czerwoni wygrali w niej pięć punktów z rzędu - od stanu 11:13 doprowadzili do 16:13.
Choć Argentyńczycy potrafili zbliżyć się na punkt, to Polacy nie oddali już prowadzenia. Decydujący punkt skuteczną kiwką zdobył będący w bardzo dobrej formie Tomasz Fornal.
W trzecim secie Polacy prowadzili niemal od początku. Szybko wywalczyli niewielką przewagę, którą utrzymywali do końca seta. Znów świetnie grał Fornal, który punktował i z ataku, i z zagrywki. Biało-czerwoni ostatecznie pokonali rywali siedmioma punktami - 25:18.
Polacy dzięki wygranej 3:0 zapewnili sobie zwycięstwo w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W sobotę w ostatnim meczu zmierzą się z Serbią.
Polska - Argentyna 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)
Marcin Karbowski19 Aug 2022 · 22:17