Polscy siatkarze w ćwierćfinale mistrzostw Europy! Nie dali rywalom większych szans [WIDEO]

Piotr Matusewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy idzie jak burza przez tegoroczne mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni w niedzielny wieczór nie dali szans Belgom, wygrywając z nimi w czterech setach.
Podopieczni Nikoli Grbicia są jednymi z głównych faworytów całego turnieju. Do tej pory bez najmniejszego problemu odprawiali z kwitkiem kolejnych przeciwników.
W fazie grupowej stracili zaledwie jednego seta. W niedzielnym spotkaniu z Belgami biało-czerwoni także uważani byli wręcz za pewniaków do wygranej.
Nasza kadra także tym razem nie zawiodła oczekiwań. Od początku meczu znakomicie funkcjonował nasz blok, który szybko przyniósł trzy punkty i prowadzenie 4:1. Dobre ataki Śliwki sprawiły, że biało-czerwoni zyskali pięć "oczek" przewagi. Ostatecznie wygrali całą partię 25:17.
Drugą odsłonę Polacy zaczęli jeszcze lepiej, bo od prowadzenia 5:0. Znów zdobyli trzy punkty blokiem, a potem spokojnie kontrolowali przebieg rywalizacji. Tym razem zwyciężyli do 16.
Początek trzeciego seta był taki sam jak dwóch poprzednich. Po serii dobrych akcji Polacy wyszli na prowadzenie 5:1. Tym razem Belgowie dość niespodziewanie zdołali odrobić straty i zwyciężyć do 23.
Ostatnia odsłona była dość wyrównana, ale tym razem końcówka należała do naszej kadry, która zwyciężyła w całym meczu 3:1. W ćwierćfinale zadanie biało-czerwonych będzie już zdecydowanie trudniejsze. Nasza kadra zmierzy się z Serbią, która wygrała 3:0 z Czechami. Ten mecz zaplanowano na wtorek.

Polska - Belgia 3:1 (25:17, 25:16, 23:25, 25:22)