Polscy siatkarze w półfinale Ligi Narodów! Biało-czerwoni rozbili potęgę przed własną publicznością [WIDEO]

Piotr Matusewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy w czwartkowy wieczór awansowała do półfinału tegorocznej Ligi Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia nie dali szans Brazylijczykom. Z "Canarinhos" wygrali w trzech setach.
Ćwierćfinał z udziałem reprezentacji Polski był ostatnim spotkaniem tej fazy rozgrywek. Wcześniej awans do najlepszej czwórki wywalczyli już Amerykanie, Włosi oraz Japończycy, z którymi nasza kadra mogła zmierzyć się w półfinale.
Najpierw w Gdańsku biało-czerwoni musieli uporać się jednak z wielką Brazylią. Byli uważani za faworytów - z "Canarinhos" wygrali już 3:1 w fazie zasadniczej. Dziś początkowo nie mieli łatwej przeprawy.
Pierwszy set okazał się niezwykle wyrównany. Po autowym ataku Kurka na zespół przegrywał już nawet 19:21, lecz po chwili na tablicy wyników był remis.
Brazylijczycy i tak jako pierwsi mieli jednak piłkę setową. Nie wykorzystali jej, a po chwili zostali zablokowani. W efekcie biało-czerwoni zyskali setbola, którego wykorzystali dzięki Śliwce - Polak okazał się sprytniejszy od Alana w walce przy siatce.
O ile w pierwszej partii walka była wyrównana, to w drugiej gospodarze od początku odskoczyli rywalom. Po dobrych akcjach Śliwki, Leona i Kurka zrobiło się 7:2. Później Brazylia doprowadziła do remisu, lecz końcówka należała do Polaków. Świetnie grał przede wszystkim Śliwka, a nasza kadra wygrała 25:21.
Trzecia odsłona okazała się ostatnią. Wyrównana walka toczyła się do stanu 12:12. Wówczas Leon popisał się asem serwisowym, Kochanowski zablokował rywala i Polacy znów odskoczyli Brazylijczykom.
Nie wypuścili już tej przewagi z rąk. Zakończyli spotkanie w trzech setach, ostatniego z nich wygrywając do 20. W sobotnim półfinale zmierzą się z Japonią. Początek meczu zaplanowano na 20:00.

Polska - Brazylia 3:0 (26:24, 25:21, 25:20)