Polscy siatkarze wygrali w hicie Ligi Narodów! Udana inauguracja biało-czerwonych

Łukasz Sobala / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy udanie rozpoczęła zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. Biało-czerwoni w mocno odmłodzonym składzie pokonali Francję 3:1.
Dla podopiecznych Nikoli Grbicia był to pierwszy mecz w tej edycji Ligi Narodów. Biało-czerwoni przebywają w Japonii, gdzie w najbliższych dniach zagrają jeszcze z Iranem, Bułgarią oraz Serbią.
Dzisiejsze starcie przeciwko Francuzom lepiej rozpoczęli Polacy, którzy dość szybko odskoczyli rywalom. Prowadzili m.in. 10:7 czy 15:11. Co prawda w końcówce pierwszego seta rywale potrafili doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na jednopunktowe prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do biało-czerwonych, którzy wygrali 25:23.
W drugiej partii reprezentacja Polski też długo miała inicjatywę, ale mniej więcej w połowie rywalizacji Francuzi wskoczyli na wyższe obroty i uciekli podopiecznym Grbicia. “Trójkolorowi” zdobywali punkt za punktem i wygrali do 18.
Najbardziej dramatyczny przebieg miała trzecia odsłona rywalizacji. Chociaż biało-czerwoni wygrywali już nawet 19:10 i wydawało się, że spokojnie pokonają w tym secie Francuzów, ci nieoczekiwanie doprowadzili do remisu… 20:20.
Potem rozpoczęła się wymiana ciosów, która trwała wyjątkowo długo. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej Polacy, zwyciężając po szalonej końcówce 35:33. Dwa decydujące bloki zanotował Kamil Semeniuk.
Biało-czerwoni objęli więc prowadzenie 2:1 w setach, a w czwartym secie postawili kropkę nad “i”. Szybko zaczęli odskakiwać rywalom i ostatecznie pokonali ich w tej partii 25:15.
Już jutro reprezentacja Polski powalczy o punkty Ligi Narodów z Iranem.
Polska - Francja 3:1 (25:23, 18:25, 35:33, 25:15)
Skład biało-czerwonych: Bieniek, Butryn, Dulski, Firlej, Hawryluk, Kłos, Łomacz, Poręba, Sawicki, Semeniuk, Szalpuk, Szymański, Szymura, Urbanowicz