Polscy siatkarze zdeklasowani w Lidze Narodów! Bolesna porażka biało-czerwonych [WIDEO]

Marcin Bulanda/Pressfocus
Polscy siatkarze ponieśli pierwszą porażkę w tegorocznej Ligi Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia przegrali 0:3 (21:25, 19:25, 14:25) z Serbią.
Polacy rozpoczęli Ligę Narodów w wymarzony sposób. W trzech spotkaniach odnieśli komplet zwycięstw, pokonując Francję, Iran i Bułgarię.
W dzisiejszy mecz lepiej weszli jednak rywale biało-czerwonych. Po nieudanych atakach Dawida Dulskiego i Mateusza Bieńka Serbowie prowadzili 13:10. Z kolei pod siatką brylowali Miran Kujundzić oraz Aleksandar Nedeljković. Przy wyniku 12:16 Nikola Grbić poprosił o czas. Przerwa nie odmieniła diametralnie losów pierwszego seta. Polacy przegrali tę część spotkania wynikiem 21:25.
Nasi reprezentanci znacznie lepiej rozpoczęli drugą partię. Mateusz Bieniek zanotował asa serwisowego, a po chwili Karol Kłos zdobył punkt po bloku. Po skutecznej akcji Kamila Semeniuka Serbowie przegrywali 1:6. Zawodnicy z Bałkanów początkowo nie mogli znaleźć odpowiedzi na kolejne zagrywki biało-czerwonych. Asem popisał się również Dulski.
Wydawało się, że Polacy utrzymają bezpieczną przewagę. Wtedy nastąpiła jednak kompletna zapaść drużyny Grbicia. Ataki Drażena Luburicia i Pavle Pericia przynosiły Serbom okazałe serie punktowe. W naszym zespole przestały funkcjonować zarówno blok, jak i przyjęcie. Set zakończył się nieskuteczną zagrywką Bieńka. Serbia wygrała drugą partię do 19.
Polacy już nie zdołali odzyskać rytmu z początku drugiego seta. Na początku trzeciej odsłony Kujundzić demolował rywali kolejnymi asami serwisowymi. Kiedy biało-czerwoni radzili sobie na przyjęciu, to mieli jeszcze kłopot z przebiciem się przez blok. Serbowie trzeciego seta wygrali 25:14.
Polska kolejny mecz w Lidze Narodów rozegra dopiero 21 czerwca. Rywalem ekipy Grbicia będą Niemcy.
Polska - Serbia 0:3 (21:25, 19:25, 14:25)
Adam Kłos11 Jun 2023 · 09:58