Porzucił reprezentację tuż przed wielkim turniejem. Trener zrezygnował z posady w trakcie kwalifikacji

Porzucił reprezentację tuż przed wielkim turniejem. Trener zrezygnował z posady w trakcie kwalifikacji
PressFocus/Tomasz Kudala
Trener siatkarskiej reprezentacji zrezygnował z posady przed igrzyskami olimpijskimi. Szkoleniowiec opuścił kadrę w trakcie kwalifikacji na wielki turniej.
Siatkarskie środowisko obiegła szokująca informacja. Trener reprezentacji Iranu, Behrouz Ataei, zrezygnował z posady. Kadra, którą prowadził, jest rozczarowaniem trwających kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zespół rozegrał cztery spotkania i wygrał zaledwie jedno z nich. Iran uległ Niemcom, Ukrainie oraz Czechom. Siatkarze poradzili sobie tylko z kadrą Kataru.
Tuż po przegranej z Czechami Ataei postanowił zrezygnować z trenerskiej posady. Szkoleniowiec opuścił reprezentację w trakcie wspomnianych kwalifikacji.
- Behrouz Ataei zrezygnował z funkcji głównego trenera reprezentacji naszego kraju w siatkówce po meczu Iranu z Czechami - napisano w oświadczeniu irańskiego związku.
Podczas kwalifikacji Iran zmierzy się jeszcze z Włochami, Brazylią oraz Kubą. W nadchodzących meczach na czele reprezentacji stanie nowy trener.
Nazwisko nowego szkoleniowca nie zostało jeszcze ogłoszone. W najbliższym spotkaniu pod jego wodzą Irańczycy zmierzą się z Włochami.
Szanse reprezentacji Iranu na awans są już tylko matematyczne. Zespół ma na swoim koncie zaledwie trzy punkty, przez co zajmuje siódme miejsce w grupie.

Przeczytaj również