Reprezentant Polski w klubie Ronaldo! Uprzedził Szczęsnego

Reprezentant Polski w klubie Ronaldo! Uprzedził Szczęsnego
Źródło: Mateusz Sobczak / PressFocus
Polski kadrowicz zagra w Al-Nassr - nie chodzi jednak o piłkarza. Graczem saudyjskiego klubu został siatkarz Dawid Konarski.
W ostatnich tygodniach media żyły spekulacjami dotyczącymi Wojciecha Szczęsnego. Jeszcze niedawno wydawało się, że polski bramkarz jest o krok od przejścia z Juventusu do Al-Nassr.
Dalsza część tekstu pod wideo
W czwartek redaktor naczelny Meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk, powiedział jednak o istotnych komplikacjach. Public Investment Fund nie uruchomił budżetu na ten ruch (szczegóły TUTAJ).
W międzyczasie przenosiny do Al-Nassr dopiął reprezentant Polski... w siatkówce. W czwartkowe popołudnie poinformowano, że Dawid Konarski zagra tam już w kolejnym sezonie.
34-latek stał się bohaterem transferu po roku przerwy. Przed sezonem 2023/2024 atakujący został siatkarzem PGE Skry Bełchatów. Rozstał się z klubem w nieprzyjaznych okolicznościach.
W odróżnieniu od sekcji piłkarskiej siatkarska odnoga Al-Nassr nie jest lokalnym hegemonem. Ukończyła ostatni sezon na 11. miejscu w tabeli, ale chce włączyć się do walki o mistrzostwo.
Dawid Konarski uzbierał 161 występów w narodowych barwach. Sięgał z reprezentacją po dwa mistrzostwa świata i brązowy medal mistrzostw Europy. Ostatnio zagrał dla niej w 2021 roku.
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler13 Jun · 21:30
Źródło: X

Przeczytaj również