Skandal na meczu polskiego klubu. Ukraiński zawodnik obrażany. Jest reakcja

Skandal na meczu polskiego klubu. Ukraiński zawodnik obrażany. Jest reakcja
Twitter Screen
W trakcie meczu siatkarskiej PlusLigi doszło do skandalicznej sytuacji. Ukraiński zawodnik Jastrzębskiego Węgiel, Jurij Gladyr, był obrażany przez jednego z kibiców. Gospodarz spotkania, Asecco Resovia, zamierza zgłosić całą sprawę organom ścigania.
Tegoroczny sezon PlusLigi wkroczył w decydującą fazę. Najlepsze zespoły rywalizują w play-offach o mistrzostwo rozgrywek.
Dalsza część tekstu pod wideo
We środę Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię w pierwszym meczu półfinałowym. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:2.
W trakcie spotkania doszło do skandalicznej sytuacji. Wspomniane zdarzenie miało miejsce w czwartym secie, gdy Jastrzębski prowadził 23:21.
Wówczas jeden z kibiców wykrzykiwał pod adresem zawodnika zwycięskiej drużyny, Jurija Gladyra, obraźliwe hasła. Ostatecznie wywiązała się awantura, która zakończyła się po krótkiej chwili.
Wspomniany agresor miał kierować w stronę siatkarza obelgi, które dotyczyły m.in. jego narodowości. Gladyr pochodzi z Ukrainy, jednak od 11 lat posiada polskie obywatelstwo.
Ukraiński sportowiec skomentował całą sytuację podczas rozmowy z TVP Sport. W trakcie wywiadu zaznaczył, że nie pozwoli na takie zachowania.
- Jestem dumny ze swojego pochodzenia, nie zgadzam się z ksenofobicznymi hasłami i nie dam sobie w kaszę dmuchać, jeśli chodzi o ten temat. Jestem obywatelem Polski od jedenastu lat. Z pochodzenia jestem jednak Ukraińcem i jestem z tego dumny - mówił Gladyr.
Na skandaliczne zdarzenie zareagowała również Asecco Resovia, która była gospodarzem spotkania. Klub wydał oficjalne oświadczenie i przekazał, że sprawa zostanie zgłoszona organom ścigania.
- Zarząd Klubu zapewnia, że nie bagatelizuje znaczenia i konsekwencji zaistniałego incydentu oraz jest zdeterminowany, aby więcej tego typu zdarzenia nie miały miejsca, stąd też aktualnie zabezpieczany jest materiał dowodowy, a cała sprawa zostanie przekazana organom ścigania - przekazała Asecco Resovia.
Redakcja meczyki.pl
Filip Węglicki19 Apr · 11:27
Źródło: TVP Sport, Polsat Sport

Przeczytaj również