Świetny mecz polskich siatkarzy w Lidze Narodów! Sprawili sporą niespodziankę i pokonali faworytów

Screen z TV
Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała trzeci mecz podczas tegorocznej Ligi Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia okazali się lepsi od faworyzowanych Francuzów. "Trójkolorowych" pokonali w czterech setach.
"Biało-Czerwoni" we wcześniejszych spotkaniach pewnie ograli Argentynę i Bułgarię, ale ulegli Włochom. Francuzi, obecni mistrzowie olimpijski, nie zaznali natomiast goryczy porażki w trzech kolejnych meczach.
"Trójkolorowi" uważani byli za zdecydowanych faworytów niedzielnego starcia. W pierwszym secie szybko objęli wysokie prowadzenie. Od stanu 6:5 wygrali aż osiem kolejnych akcji.
W efekcie Francuzi zapisali na swoje konto pierwszą partię, zwyciężając do 21. W kolejnych odsłonach to nasza kadra okazała się jednak skuteczniejsza.
Świetne zawody rozgrywał między innymi Butryn, kończąc kolejne ataki. Pod koniec drugiego seta ważne punkty zdobył też Fornal i nasza kadra wygrała do 22.
W trzeciej partii Butryn miał znakomitą serię zagrywek. Dzięki temu Polacy zdobyli sześć punktów przewagi, a potem kontrolowali już przebieg seta. Zakończyło się wygraną do 21.
Czwarty set okazał się ostatnim. Końcówka była bardzo wyrównana, ale od stanu 21:21 to Polacy dyktowali warunki. Asem serwisowym popisał się Fornal, a drugiego meczbola wykorzystał Kwolek.
Pierwszą fazę Ligi Narodów "Biało-Czerwoni" zakończyli więc z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki. Kolejny mecz rozegrają 22 czerwca, gdy zmierzą się z Brazylią.

Francja - Polska 1:3 (25:21, 22:25, 21:25, 22:25)