Triumf polskich siatkarzy w Memoriale Wagnera. W całym turnieju nie stracili nawet seta

Rafal Rusek / PressFocus
Polscy siatkarze z kompletem zwycięstw zakończyli tegoroczny Memoriał Huberta Wagnera. W ostatnim spotkaniu turnieju pokonali 3:0 reprezentację Egiptu.
Zmagania w Krakowie to dla "Biało-Czerwonych" próba generalna przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. W starciach z Norwegią i Azerbejdżanem Vital Heynen posłał do boju rezerwowy skład, ale nasza drużyna i tak wygrywała z ogromną przewagą.
Egipt w dwóch pierwszych meczach także okazał się lepszy od rywali. Dziś w Krakowie szkoleniowiec Polaków postanowił przetestować podstawowych siatkarzy - Wilfredo Leona, Bartosza Kurka, Michała Kubiaka czy Fabiana Drzyzgę.
W secie otwarcia nasz zespół szybko złapał właściwy rytm. Momentami przewaga gospodarzy była wręcz miażdżąca. Skończyło się efektowną wygraną - do 13.
Martwić mogły jedynie problemy zdrowotne Kubiaka, który opuścił boisko w trakcie pierwszej partii. Później wrócił jednak na parkiet w kolejnych odsłonach, więc można przypuszczać, że z jego zdrowiem wszystko jest w porządku.
W kolejnych fragmentach spotkania przewaga Polaków nie była już równie wysoka. Egipcjanie rozpoczęli drugiego seta od prowadzenia 4:1. Dzięki dobrej końcówce Kubiaka gospodarze zwyciężyli jednak 26:24.
W trzeciej partii wyrównana walka toczyła się do stanu 12:12. Później nasi siatkarze odskoczyli przeciwnikom na trzy punkty. Ostatecznie wygrali 25:19, świętując triumf w całym turnieju.

Polska - Egipt 3-0 (25:13, 26:24, 25:19)

Maciej Pietrasik11 Jul 2021 · 17:38