Tylko kataklizm może zabrać Polakom występ na IO. Oto tabela naszej grupy, wymarzona sytuacja

Tylko kataklizm może zabrać Polakom występ na IO. Oto tabela naszej grupy, wymarzona sytuacja
Alfredo Falcone/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy jest już praktycznie pewna występu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Sytuacja w tabeli jest wręcz wymarzona dla biało-czerwonych.
Podopieczni Nikoli Grbicia kończą już sezon reprezentacyjny. Ten okazał się niezwykle udany - przyniósł złote medale Ligi Narodów oraz mistrzostw Europy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zwieńczeniem rywalizacji są kwalifikacje olimpijskie. W Paryżu zagrają dwa najlepsze zespoły z trzech turniejów kwalifikacyjnych, a także czołowe drużyny z rankingu FIVB.
Biało-czerwoni w Chinach mieli spore problemy w meczach z Belgią i Kanadą, które wygrywali po tie-breakach. Bez straty seta odprawili za to Bułgarię oraz Meksyk.
W piątek zmierzyli się z Argentyną, która wcześniej przegrała tylko jeden mecz w całym turnieju. Z Albicelestes" wygrali 3:1. Więcej o meczu przeczytacie TUTAJ.
Ten wynik sprawia, że biało-czerwoni są już niemal absolutnie pewni gry w Paryżu. W stu procentach zapewnią ją sobie, jeśli wygrają jeden z pozostałych dwóch meczów - z Holandią lub Chinami, które plasują się w dole tabeli.
Drugie miejsce w tabeli naszej grupy zajmują Kanadyjczycy, także będący już bardzo blisko gry na IO. Plany tej drużynie wciąż chcą jednak pokrzyżować Belgowie oraz Argentyńczycy.

Oto aktualna tabela:

tabela siatkówka
FIVB

Przeczytaj również