Udany mecz polskich siatkarek! Kolejne zwycięstwo w walce o awans na Igrzyska Olimpijskie [WIDEO]

Michal Laudy/Pressfocus
Polskie siatkarki odniosły kolejne zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Tym razem biało-czerwone w czterech setach pokonały Koreę Południową.
Polki wczoraj rozpoczęły walkę o wyjazd na turniej w Paryżu. Podopieczne Stefano Lavariniego bez większych problemów pokonały Słowenię 3:0.
Dziś nasze reprezentantki szybko złapały odpowiedni rytm. Pierwsze punkty w ataku zdobyły Joanna Pacak i Martyna Łukasik. Po bloku Kamili Witkowskiej Polki prowadziły różnicą trzech punktów.
W kolejnych akcjach Koreanki nie potrafiły przebić się przez obronę Polek pod siatką. Z kolei w ekipie biało-czerwonych coraz więcej akcji przechodziło przez Magdalenę Stysiak, która utrzymywała wysoką skuteczność ataków. Polska wygrała pierwszego seta do 22.
Na początku drugiej partii Koreanki poprawiły serwis, dzięki czemu chwilowo objęły prowadzenie. Polki odpowiedziały dobrymi akcjami Stysiak. Następnie Witkowska zanotowała asa serwisowego.
Przy wyniku 14:17 selekcjoner Korei Południowej poprosił o czas. Przerwa wpłynęła pozytywnie na zawodniczki z Azji. W naszym zespole Łukasik i Wenerska przestały sobie radzić pod siatką, przez co rywalki doprowadziły do remisu. Przy decydujących piłkach lepsze okazały się Koreanki, które wygrały seta 26:24.
Początek trzeciej partii był kontynuacją nieskutecznej gry Polek. Po niecelnym serwie Agnieszki Korneluk Koreanki prowadziły 10:7. W końcu doszło do przebudzenia liderek naszej kadry. Stysiak, Wenerska i Korneluk wróciły na swój optymalny poziom. W efekcie biało-czerwone wygrały seta do 21.
Czwarta partia okazała się ostatnią w tym spotkaniu. Polki już nie pozwoliły przeciwniczkom rozwinąć skrzydeł, zdobywając wiele punktów blokiem. Czwarty set zakończył się okazałym rezultatem 25:9 na korzyść zespołu Lavariniego.
Pojutrze biało-czerwone rozegrają kolejne spotkanie w kwalifikacjach olimpijskich. Tym razem ich rywalkami będą Kolumbijki.

Polska - Korea Południowa 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:9)