Wielki sukces polskich siatkarek! Zagrają w półfinale Ligi Narodów!

screen TVP Sport
Wielki sukces polskich siatkarek! Drużyna prowadzona przez Stefano Lavariniego wygrała z Niemkami 3:1 i awansowała do półfinału Ligi Narodów!
Polki w tej edycji Ligi Narodów są znakomite. Wygrały fazę zasadniczą, w której zwyciężyły w dziesięciu z dwunastu meczów.
Pierwsza partia ćwierćfinału była wyrównana tylko do stanu 10:9 dla Polek. Od tego momentu biało-czerwone osiągnęły niezwykłą przewagę. Wychodziło im wszystko - do końca seta pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie trzech punktów. Partię zakończyły wygrywając sześć akcji z rzędu. 25:12!
W drugim secie Polki wpadły w dołek. Miały duży problem z kończeniem ataków i popełniały sporo prostych błędów, które wykorzystywały konsekwentnie grające Niemki. Skuteczna po ich stronie była zwłaszcza Hanna Orthmann. Po nieudanym ataku Martyny Czyrniańskiej prowadziły już 20:13.
Wtedy nastąpił zryw Polek, które w jednym ustawieniu odrobiły sześć punktów. Nie były jednak w stanie doprowadzić do remisu i powalczyć o zwycięstwo w secie. Niemki wygrały go 25:21.
W trzecim secie Polki wróciły do dobrej gry. Niemkom odskoczyły w środkowej fazie seta - po trzech akcjach z rzędu zakończonych przez Martynę Łukasik, Oliwię Różański i Joannę Pacak prowadziły już 17:13. Wypracowanej przewagi nie dały sobie wydrzeć. 25:21 dla Polski.
Czwarty set długo był bardzo zacięty, gra toczyła się punkt za punkt. Polki zaczęły przejmować inicjatywę od stanu 15:15. Zdobyły później dwa punkty z rzędu za sprawą Łukasik i Różański, a po chwili powtórzyły tę miniserię dzięki sprytnemu zagraniu Katarzyny Wenerskiej.
Gra wciąż była na styku, a Niemki dzięki trzem punktom zdobytym z rzędu doprowadziły do gry na przewagi. Polki jednak wytrzymały. Decydujący o awansie do półfinału punkt zdobyły blokiem.
Polki w półfinale zmierzą się z Brazylią albo Chinami. Ten mecz odbędzie się w czwartek o 17:30.
Polska - Niemcy 3:1 (25:12, 21:25, 25:21, 26:24)
Marcin Karbowski13 Jul 2023 · 00:52